תפר בזמן

פעם, מזמן, בתחילת שנות ה 2000 , ממש אחרי שהשתחררתי מהצבא קניתי כרטיס טיסה לצרפת והתחלתי, בלא יודעין, את מסעו של המותג פלאשבק. מונע על ידי אהבתי לאופנת וינטג’, קיבלתי את ההחלטה לעזוב את ארצי ולצאת למסע לצרפת, התגלמות הסגנון והתחכום.

חמוש במעט יותר ממזוודה ובנחישות בלתי מעורערת, יצאתי להגשים את חלומותיי בבירת האופנה בעולם. עם הגעתי לפריז, הוקסמתי מיד מהרחובות התוססים של העיר, מההיסטוריה העשירה שלה וסצנת האופנה האוונגרדית שלה. בהשראת השילוב האקלקטי של תרבויות וסגנונות שהקיף אותי, ראיתי הזדמנות לחלוק את התשוקה שלי לבגדי וינטג’ עם העולם. בהתלהבות חסרת גבול ועין חדה לפריטים ייחודיים, התחלתי לסרוק שווקי פשפשים, חנויות יד שניה ובוטיקים נסתרים ברחבי העיר בחיפוש אחר אוצרות וינטג’.

כל בגד שגיליתי סיפר סיפור משלו, מהסדרות הזוהרות של שנות ה-20 ועד המרדנות של ה-60 מונע על ידי רוח היזמות, החלטתי להפוך את התשוקה שלי למיזם עסקי. שאבתי השראה מהקסם הנצחי של אופנת הוינטג’ ומההוויה הקוסמופוליטית של פריז, הקמתי מותג בגדי וינטג’ משלי, פלאשבק בתחילה עבודתי התרכזה באיתור ומציאת בגדי וינטג׳ ייחודים, מחסני בגדים ישנים ונטושים, ושיווקם לחנויות ברחבי צרפת.

עם הזמן מצאתי עצמי מסתובב בכל אירופה רודף אחרי ארונות בגדים של אנשים מבוגרים, שווקי פשפשים, ומכירות חצר. עם תשומת לב קפדנית לפרטים ומחויבות לאיכות, אצרתי אוסף של יצירות וינטג’ שתפסו את המהות של תקופות עברו תוך שמירה על רלוונטיות לטעמים המודרניים. מחליפות מחויטות ועד שמלות נשפכות, כל בגד נושא את חותמו של טעמו ללא דופי ומסירותו הבלתי מעורערת.

כאשר השמועה על “פלאשבק” התפשטה ברחבי העיר, המותג זכה במהרה לחובבות אדוקים בקרב חובבי אופנה ומעצבי טרנדים כאחד. השילוב הייחודי של נוסטלגיה וסטייל עכשווי הכה בול בקרב לקוחות שחיפשו משהו באמת מיוחד ונצחי. עם מותג בגדי הוינטג‘, מצאתי הגשמה בשיתוף התשוקה שלי עם אחרים ובהבאת חלק מהעבר אל ההווה. אחרי קרוב ל 11 שנה באירופה החלטתי להביא את המותג לארץ, את החנות הראשונה פתחתי ב-2012 ומאז נפתחו עוד מספר חנויות. פלאשבק כיום הוא מותג הוינטג׳ הגדול בארץ עם מגוון, סחורה, ייחודיות, וכמות שאין שני לו. החנויות שלנו מרוכזות בת״א כולל חנות OUTLET אחת הממוקמת בשינקין.

 

שינקין 33, תל אביב יפו

קינג ג׳ורג׳ 72 תל אביב